| Denumire partener | Procese | Datorii | Insolvență | CIP | ReCom | Grup Firme | Analiză Financiară |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
MATEX SRL CUI: 6628650 Nr. înregistrare: J28/1393/1994 CAEN: 4711 - Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun Adresa: SLATINA ALEEA FLORILOR 4 G 16 OLT |
Rapoarte avansate din surse interogate în timp realMATEX SRL este o companie înregistrată în județul Olt, având codul fiscal 6628650. Conform datelor financiare din anul 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 220 861 RON și un profit net de -8 291 RON. Aplicația vă oferă informații extinse în rapoartele avansate din surse interogate în timp real: procese (Ministerul Justiției), insolvență (Registrul Comerțului), Centrala incidentelor de plăți (BNR), datorii la stat (ANAF), certificat constatator (Registrul Comerțului) și informații despre firmele asociaților. |
||||||
| Puncte tari | Puncte slabe |
|---|---|
![]() Analiza datelorPentru a vă oferi posibilitatea de a lua decizii rapide, aplicația realizeaza o analiză automată a informațiilor preluate în timp real și afișează avantaje, probleme dar și indidcatori de risc major pentru firma verificată. |
|
Riscuri și acțiuni
Știm că identificarea unei probleme reprezintă doar primul pas. De aceea, aplicația Topchecks afișează informații suplimentare referitoare la indicatorii de risc major ai firmei verificate.
| Reprezentare grafică cifră de afaceri MATEX SRL |
|---|
|
|
| Reprezentare grafică profit net MATEX SRL |
|---|
|
|
| An | Cifra de afaceri | % | Datorii | Venituri | Profit net / Pierdere neta |
Active imobilizate | Active circulante | Salariati | Disp. banesti | Capitaluri | Capital Social |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 220 861 | -8% | 211 036 | 227 189 | -8 291 | 154 398 | 66 672 | 0 | 18 884 | 10 034 | 200 |
| 2023 | 240 684 | -26% | 20 983 | 240 785 | 27 264 | 11 112 | 28 196 | 1 | 8 328 | 18 325 | 200 |
| 2022 | 324 177 | 9% | 44 891 | 324 177 | 14 563 | 23 890 | 12 062 | 0 | 4 690 | -8 939 | 200 |
| 2021 | 296 074 | 8% | 78 413 | 296 074 | 2 957 | 37 066 | 17 845 | 1 | 2 790 | -23 502 | 200 |
| 2020 | 274 487 | 19% | 91 218 | 274 487 | 1 516 | 51 646 | 13 020 | 1 | 1 627 | -26 552 | 200 |
| 2019 | 229 930 | 21% | 112 629 | 229 930 | 5 482 | 66 726 | 17 836 | 0 | 7 | -28 067 | 200 |
| 2018 | 190 112 | 20% | 75 916 | 190 616 | 5 915 | 18 607 | 23 759 | 1 | 9 | -33 550 | 200 |
| 2017 | 157 858 | 2% | 94 344 | 157 858 | 1 905 | 31 951 | 22 928 | 1 | 129 | -39 465 | 200 |
| 2016 | 154 836 | -2% | 101 738 | 154 836 | 25 | 34 594 | 25 774 | 1 | 40 | -41 370 | 200 |
| 2015 | 157 595 | 17% | 101 702 | 157 595 | -4 078 | 36 136 | 24 171 | 1 | 38 | -41 395 | 200 |
| 2014 | 134 464 | 14% | 101 638 | 134 464 | -14 395 | 39 943 | 24 378 | 1 | 352 | -37 317 | 200 |
| 2013 | 118 270 | -26% | 91 990 | 118 270 | -10 609 | 42 013 | 27 055 | 1 | 10 | -22 922 | 200 |
| 2012 | 159 497 | -15% | 86 799 | 159 497 | -13 475 | 47 538 | 26 949 | 1 | 307 | -12 312 | 200 |
| 2011 | 187 674 | 11% | 81 810 | 187 674 | -1 578 | 56 582 | 26 390 | 1 | 454 | 1 162 | 200 |
| 2010 | 169 753 | 94 880 | 169 753 | -5 315 | 65 514 | 32 106 | 1 | 228 | 2 740 | 200 |
| Companie | Poziție sector |
Cifra de afaceri | Profit brut / Pierdere |
Total capitaluri | Total active | Creanțe | Total datorii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LIDL DISCOUNT SRL | 1 | 23 974 285 782 | 1 473 329 908 | 3 869 758 893 | 8 670 520 902 | 4 157 312 078 | 4 462 714 739 |
| KAUFLAND ROMANIA SCS | 2 | 19 580 918 793 | 1 321 225 748 | 11 395 151 779 | 15 732 053 590 | 343 001 663 | 4 199 921 120 |
| PROFI ROM FOOD SRL | 3 | 14 125 165 995 | -67 729 405 | 119 835 525 | 4 571 544 671 | 183 499 113 | 4 411 605 170 |
| CARREFOUR ROMANIA SA | 4 | 12 543 806 855 | 179 021 517 | 909 320 624 | 3 734 856 444 | 1 077 971 275 | 2 752 394 667 |
| MEGA IMAGE SRL | 5 | 10 584 116 263 | 211 771 951 | 2 514 664 953 | 3 881 131 119 | 149 279 737 | 1 345 717 467 |
| REWE (ROMANIA) SRL | 6 | 9 445 365 304 | 314 681 456 | 623 020 829 | 1 834 132 474 | 193 294 963 | 1 217 644 201 |
| 7 | 7 747 205 728 | 68 990 543 | 1 034 108 956 | 2 960 540 537 | 181 769 524 | 1 941 435 567 | |
| LAGARDERE TRAVEL RETAIL SRL | 8 | 1 414 751 417 | 35 728 784 | 29 229 093 | 175 051 751 | 17 753 884 | 148 128 082 |
| ROMANIA HYPERMARCHE SA | 9 | 1 268 610 813 | -110 688 198 | -115 006 789 | 339 215 814 | 58 747 242 | 508 059 415 |
| TABAC XPRESS SRL | 10 | 1 243 737 928 | 75 375 083 | 63 895 148 | 169 501 135 | 36 979 432 | 105 611 161 |
| MATEX SRL | 19450 | 220 861 | -6 474 | 10 034 | 221 070 | 25 367 | 211 036 |
| 39906 | -6 560 | -199 316 | 88 505 | 109 070 | 70 128 | 20 565 | |
| STAVAS STAR SRL | 39907 | -21 682 | -50 138 | -141 862 | -21 682 | -21 682 | 120 180 |
| OVIRO FOOD S.R.L. | 39908 | -49 977 | -88 413 | 683 131 | 640 423 | 319 700 | 145 829 |
* tabelul reprezintă o ordonare a companiilor din sectorul de activitate după cifra de afaceri aferentă anului anterior, nu este un top după rating financiar.
| Companie | Poziție sector |
Cifra de afaceri | Profit brut / Pierdere |
Total capitaluri | Total active | Creanțe | Total datorii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CERES COM SRL | 1 | 80 131 345 | 5 751 875 | 16 346 290 | 26 247 601 | 410 523 | 9 901 311 |
| ADAMIMI SRL | 2 | 27 118 215 | 2 058 589 | 4 379 103 | 8 756 031 | 87 978 | 4 376 928 |
| OLTENIA MARKET SALES SRL | 3 | 25 639 128 | 421 112 | 418 230 | 1 653 458 | 9 354 | 1 325 331 |
| MALISTAR MARKET SALES SRL | 4 | 19 091 603 | 1 498 638 | 3 955 240 | 6 754 926 | 60 268 | 2 813 803 |
| TOAMNA SRL | 5 | 18 046 896 | 809 186 | 2 483 188 | 6 707 250 | 99 005 | 4 167 268 |
| SELECT COMPANY SRL | 6 | 15 486 332 | 1 186 311 | 4 152 003 | 4 880 957 | 81 791 | 754 780 |
| OLTINA GROUP SRL | 7 | 12 893 043 | 666 426 | 2 108 759 | 6 330 278 | 433 770 | 4 221 519 |
| STANITCOM SRL | 8 | 12 770 911 | 474 094 | 1 189 407 | 1 912 178 | 393 740 | 722 771 |
| DANA TIM EXIM SRL | 9 | 11 520 342 | 1 137 191 | 2 724 948 | 4 278 174 | 1 167 538 | 1 553 226 |
| RODEX SRL | 10 | 11 236 629 | 1 447 008 | 3 907 996 | 5 077 449 | 38 307 | 1 169 453 |
| MATEX SRL | 357 | 220 861 | -6 474 | 10 034 | 221 070 | 25 367 | 211 036 |
| 942 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| ACROPOLIS SRL | 943 | 0 | 0 | -300 | 0 | 0 | 300 |
| ROBYDAY GIANY S.R.L. | 944 | 0 | 0 | -9 019 | 1 981 | 1 822 | 11 000 |
* tabelul reprezintă o ordonare a companiilor din sectorul de activitate după cifra de afaceri aferentă anului anterior, nu este un top după rating financiar.