| Denumire partener | Procese | Datorii | Insolvență | CIP | ReCom | Grup Firme | Analiză Financiară |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
MECANICA FINA SA CUI: 655 Nr. înregistrare: J40/2353/1991 CAEN: 4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliara Adresa: Bucuresti Sectorul 2, Str. POPA LAZAR, Nr. 5-25, Cod postal 33443 Telefon: 0212****** |
Rapoarte avansate din surse interogate în timp realMECANICA FINA SA este o companie având codul fiscal 655. Conform datelor financiare din anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 11 476 684 RON și un profit net de 13 382 277 RON. Aplicația vă oferă informații extinse în rapoartele avansate din surse interogate în timp real: procese (Ministerul Justiției), insolvență (Registrul Comerțului), Centrala incidentelor de plăți (BNR), datorii la stat (ANAF), certificat constatator (Registrul Comerțului) și informații despre firmele asociaților. |
||||||
| Puncte tari | Puncte slabe |
|---|---|
![]() Analiza datelorPentru a vă oferi posibilitatea de a lua decizii rapide, aplicația realizeaza o analiză automată a informațiilor preluate în timp real și afișează avantaje, probleme dar și indidcatori de risc major pentru firma verificată. |
|
Riscuri și acțiuni
Știm că identificarea unei probleme reprezintă doar primul pas. De aceea, aplicația Topchecks afișează informații suplimentare referitoare la indicatorii de risc major ai firmei verificate.
| Reprezentare grafică cifră de afaceri MECANICA FINA SA |
|---|
|
|
| Reprezentare grafică profit net MECANICA FINA SA |
|---|
|
|
| An | Cifra de afaceri | % | Datorii | Venituri | Profit net / Pierdere neta |
Active imobilizate | Active circulante | Salariati | Disp. banesti | Capitaluri | Capital Social |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11 476 684 | 16% | 59 067 869 | 26 358 488 | 13 382 277 | 245 948 420 | 5 337 455 | 0 | 261 691 | 192 219 787 | 9 264 890 |
| 2024 | 9 907 691 | 10% | 53 920 524 | 10 664 732 | 1 930 751 | 229 843 269 | 2 663 963 | 13 | 138 656 | 178 588 359 | 9 264 890 |
| 2023 | 9 030 368 | 8% | 50 465 201 | 14 436 499 | 2 991 169 | 225 565 338 | 1 557 437 | 13 | 202 281 | 176 657 608 | 9 264 890 |
| 2022 | 8 346 184 | 22% | 51 090 108 | 18 959 387 | 10 068 264 | 222 582 313 | 2 219 073 | 13 | 200 034 | 173 697 028 | 9 264 890 |
| 2021 | 6 855 591 | -8% | 44 085 724 | 12 507 778 | 4 378 976 | 205 306 467 | 2 408 020 | 13 | 86 625 | 163 628 763 | 9 264 890 |
| 2020 | 7 427 426 | 3% | 47 107 881 | 12 885 003 | 1 650 725 | 201 669 707 | 4 732 656 | 13 | 269 537 | 159 249 787 | 9 264 890 |
| 2019 | 7 210 596 | 31% | 42 070 381 | 14 864 288 | 8 113 195 | 196 589 887 | 3 097 257 | 16 | 241 427 | 157 599 062 | 9 264 890 |
| 2018 | 5 499 637 | 29% | 35 615 347 | 7 414 317 | 691 310 | 179 290 923 | 4 176 957 | 18 | 73 791 | 147 836 586 | 9 264 890 |
| 2017 | 4 274 744 | -29% | 33 548 521 | 4 245 223 | -1 488 645 | 183 317 | 1 638 341 | 18 | 385 742 | 147 271 525 | 9 264 890 |
| 2016 | 5 982 340 | 9% | 2 349 714 | 6 604 737 | 460 465 | 174 036 557 | 1 497 338 | 19 | 482 236 | 144 211 535 | 9 264 890 |
| 2015 | 5 478 097 | -0% | 28 337 102 | 6 175 677 | 210 680 | 170 688 082 | 1 393 551 | 16 | 475 723 | 143 744 531 | 9 264 890 |
| 2014 | 5 503 165 | 16% | 26 246 938 | 5 830 687 | 764 009 | 169 015 867 | 764 216 | 15 | 331 764 | 143 533 145 | 9 264 890 |
| 2013 | 4 740 390 | -9% | 2 980 691 | 5 701 769 | 1 060 279 | 168 654 010 | 2 014 109 | 13 | 404 373 | 167 687 428 | 9 264 890 |
| 2012 | 5 193 828 | 13% | 1 324 065 | 7 624 593 | 565 671 | 169 168 136 | 2 165 459 | 13 | 54 807 | 166 859 810 | 9 264 890 |
| 2011 | 4 576 125 | 2 619 303 | 4 782 530 | 40 026 | 211 614 424 | 1 977 224 | 17 | 59 507 | 206 896 365 | 9 264 890 |
| Companie | Poziție sector |
Cifra de afaceri | Profit brut / Pierdere |
Total capitaluri | Total active | Creanțe | Total datorii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ELECTROGRUP INFRASTRUCTURE S.A. | 1 | 195 127 007 | 111 909 805 | 667 298 414 | 722 029 945 | 69 176 202 | 55 116 629 |
| MARIA GREENAGRO S.R.L. | 2 | 100 083 561 | 1 786 347 | 1 555 799 | 45 348 189 | 15 636 627 | 44 189 885 |
| JOSEPH MARS INVESTMENT S.R.L. | 3 | 59 256 224 | -4 021 554 | -14 327 205 | 21 201 337 | 19 682 209 | 35 528 542 |
| RETAIL CONCEPT & DESIGN SRL | 4 | 29 558 683 | 46 900 699 | 70 207 355 | 89 114 796 | 24 615 162 | 18 957 135 |
| BAUELEMENTE REINVEST SRL | 5 | 28 084 348 | 61 888 967 | 61 068 310 | 62 005 200 | 201 199 | 977 122 |
| STALEX PR & MEDIA EVENTS SRL | 6 | 20 228 575 | 2 771 652 | 3 871 849 | 39 424 139 | 4 604 471 | 35 552 290 |
| CARMISTIN INTERNATIONAL SRL | 7 | 17 344 339 | 657 159 | 9 029 745 | 95 441 503 | 93 528 047 | 91 602 359 |
| GRAMPET SA | 8 | 16 173 723 | 5 583 283 | 165 612 772 | 238 314 456 | 68 207 867 | 72 734 412 |
| TIU INVESTMENTS AND MANAGEMENT S.R.L. | 9 | 15 471 474 | 5 368 730 | 10 635 217 | 31 918 068 | 3 543 001 | 21 073 025 |
| PROMANAGEMENT NAPOCA SRL | 10 | 13 225 891 | 1 104 104 | 962 925 | 2 893 295 | 924 821 | 1 930 370 |
| MECANICA FINA SA | 13 | 9 030 368 | 3 654 081 | 176 657 608 | 227 122 775 | 1 354 450 | 50 465 201 |
| MBM PHEN HOLDING S.R.L. | 673 | 0 | 6 313 540 | 26 202 677 | 28 318 959 | 5 562 715 | 2 116 282 |
| MK2 BIOTECH INVESTORS S.R.L. | 674 | -4 | -11 827 | 1 066 501 | 1 077 383 | 642 | 10 953 |
| DELTA HOLDING & CONSTRUCTION & INVENTION S.R.L. | 675 | -28 035 | -426 601 | -268 956 | 516 222 | 147 236 | 785 178 |
* tabelul reprezintă o ordonare a companiilor din sectorul de activitate după cifra de afaceri aferentă anului anterior, nu este un top după rating financiar.
| Companie | Poziție sector |
Cifra de afaceri | Profit brut / Pierdere |
Total capitaluri | Total active | Creanțe | Total datorii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ELECTROGRUP INFRASTRUCTURE S.A. | 1 | 195 127 007 | 111 909 805 | 667 298 414 | 722 029 945 | 69 176 202 | 55 116 629 |
| JOSEPH MARS INVESTMENT S.R.L. | 2 | 59 256 224 | -4 021 554 | -14 327 205 | 21 201 337 | 19 682 209 | 35 528 542 |
| RETAIL CONCEPT & DESIGN SRL | 3 | 29 558 683 | 46 900 699 | 70 207 355 | 89 114 796 | 24 615 162 | 18 957 135 |
| CARMISTIN INTERNATIONAL SRL | 4 | 17 344 339 | 657 159 | 9 029 745 | 95 441 503 | 93 528 047 | 91 602 359 |
| GRAMPET SA | 5 | 16 173 723 | 5 583 283 | 165 612 772 | 238 314 456 | 68 207 867 | 72 734 412 |
| TIU INVESTMENTS AND MANAGEMENT S.R.L. | 6 | 15 471 474 | 5 368 730 | 10 635 217 | 31 918 068 | 3 543 001 | 21 073 025 |
| ONE UNITED PROPERTIES S.A. | 7 | 12 473 797 | 151 509 072 | 1 052 765 827 | 1 380 893 935 | 307 332 344 | 328 040 189 |
| META ESTATE TRUST S.A. | 8 | 12 375 076 | 10 637 966 | 103 325 405 | 109 680 862 | 39 800 325 | 6 391 156 |
| MECANICA FINA SA | 9 | 9 030 368 | 3 654 081 | 176 657 608 | 227 122 775 | 1 354 450 | 50 465 201 |
| EDENIA D.C. HOLDING SRL | 10 | 7 498 054 | 2 499 916 | 6 917 977 | 34 871 065 | 888 | 27 964 666 |
| MBM PHEN HOLDING S.R.L. | 390 | 0 | 6 313 540 | 26 202 677 | 28 318 959 | 5 562 715 | 2 116 282 |
| MK2 BIOTECH INVESTORS S.R.L. | 391 | -4 | -11 827 | 1 066 501 | 1 077 383 | 642 | 10 953 |
| DELTA HOLDING & CONSTRUCTION & INVENTION S.R.L. | 392 | -28 035 | -426 601 | -268 956 | 516 222 | 147 236 | 785 178 |
* tabelul reprezintă o ordonare a companiilor din sectorul de activitate după cifra de afaceri aferentă anului anterior, nu este un top după rating financiar.