Data verificării: 12.05.2026
Legendă: fără incidente cu incidente

Testați gratuit aplicația Topchecks timp de 7 zile

Creați-vă un cont în aplicație și timp de 7 zile aveți acces gratuit la funcțiile de verificare și monitorizare
și obțineți informații importante referitoare la starea partenerilor dvs. de afaceri.
Denumire partener Procese Datorii Insolvență CIP ReCom Grup Firme Analiză Financiară
ITACOM SRL
CUI: 3608780
Nr. înregistrare: J28/279/1993
CAEN: 4772 - Comert cu amanuntul al incaltamintei si articolelor din piele, in magazine specializate
Adresa: Municipiul Slatina, B-dul NICOLAE TITULESCU, Nr. 14, Bloc 39, Scara C, Apartament 3, Judet Olt

Rapoarte avansate din surse interogate în timp real

ITACOM SRL este o companie înregistrată în județul Olt, având codul fiscal 3608780.

Conform datelor financiare din anul 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 96 325 RON și un profit net de -44 330 RON.

În același an, compania a avut un număr mediu de 2 angajați.

Aplicația vă oferă informații extinse în rapoartele avansate din surse interogate în timp real: procese (Ministerul Justiției), insolvență (Registrul Comerțului), Centrala incidentelor de plăți (BNR), datorii la stat (ANAF), certificat constatator (Registrul Comerțului) și informații despre firmele asociaților.

Puncte tari Puncte slabe

Analiza datelor

Pentru a vă oferi posibilitatea de a lua decizii rapide, aplicația realizeaza o analiză automată a informațiilor preluate în timp real și afișează avantaje, probleme dar și indidcatori de risc major pentru firma verificată.

Riscuri și acțiuni

Știm că identificarea unei probleme reprezintă doar primul pas. De aceea, aplicația Topchecks afișează informații suplimentare referitoare la indicatorii de risc major ai firmei verificate.

Reprezentare grafică cifră de afaceri ITACOM SRL
Reprezentare grafică profit net ITACOM SRL

Indicatori financiari ITACOM SRL

An Cifra de afaceri % Datorii Venituri Profit net /
Pierdere neta
Active imobilizate Active circulante Salariati Disp. banesti Capitaluri Capital Social
2024 96 325 -2% 318 066 97 890 -44 330 0 78 177 2 34 355 -239 889 285
2023 98 134 8% 252 680 98 134 -42 864 0 57 120 2 1 240 -195 560 285
2022 90 657 -4% 229 149 90 657 -42 761 0 76 454 0 3 836 -152 695 285
2021 94 067 20% 199 072 94 067 -27 919 0 89 138 2 1 249 -109 934 285
2020 78 548 -23% 191 295 85 604 -8 153 0 109 280 2 5 395 285 285
2019 102 418 -31% 189 555 102 418 -30 473 0 109 444 2 1 225 -80 111 285
2018 148 893 92% 253 040 148 893 7 423 278 203 124 2 3 788 -49 638 285
2017 77 724 1% 221 809 77 724 -13 718 945 163 803 2 2 662 -57 061 285
2016 77 248 9% 193 496 77 260 -4 798 1 612 148 541 2 2 209 -43 343 285
2015 70 718 10% 172 502 70 718 -4 600 2 280 131 677 2 2 048 -38 545 285
2014 64 460 0% 145 545 64 460 -6 999 0 111 600 2 3 305 -33 945 285
2013 64 447 -0% 125 907 64 447 -8 794 0 98 960 2 2 483 -26 947 285
2012 64 480 -32% 2 196 64 480 -7 992 0 92 744 2 2 240 -18 152 285
2011 94 755 20% 90 900 94 755 4 150 0 80 740 2 2 622 -10 160 285
2010 79 191 83 212 79 191 -6 075 0 68 902 2 3 920 -14 310 285

Clasament naţional CAEN 4772 după cifra de afaceri aferentă anului 2024

Companie Poziție
sector
Cifra de afaceri Profit brut /
Pierdere
Total capitaluri Total active Creanțe Total
datorii
DEICHMANN S.R.L. 1 617 383 599 83 739 762 172 551 902 235 558 203 13 954 751 61 880 004
SHOE EXPRESS S.A. 2 520 491 338 17 923 717 67 726 606 187 681 944 24 195 411 114 987 846
EPANTOFI MODIVO S.R.L. 3 500 162 423 -15 678 836 -18 828 230 76 946 649 30 260 244 95 774 879
MIG MARKETING INVESTMENT GROUP RO SRL 4 367 646 668 8 799 378 21 456 247 76 824 569 36 566 140 57 679 119
OTTER-DISTRIBUTION SRL 5 321 938 472 45 358 186 46 478 345 156 276 997 15 254 912 111 720 035
BENVENUTI SRL 6 201 464 387 27 694 676 90 914 030 145 401 677 10 379 473 54 932 906
SHOEBOX PRODUCT ROMANIA SRL 7 176 999 715 3 495 247 28 115 316 48 946 011 1 471 255 22 209 185
LOUIS VUITTON ROMANIA SRL 8 119 860 963 39 250 244 33 980 819 46 903 368 13 306 069 12 544 629
DENIS SHOES SRL 9 79 252 795 12 228 563 26 283 641 44 100 426 1 810 601 17 440 673
LEATHER & SHOE SRL 10 56 727 738 -4 044 589 2 539 650 17 604 953 150 205 16 521 686
ITACOM SRL 570 96 325 -43 367 -239 889 78 177 0 318 066
979 0 -227 435 -177 435 761 721 46 803 948 508
MILAU DESIGN SHOES SRL 980 0 73 905 167 946 552 552 503 128 384 606
IDEAL POTPATY SRL 981 0 0 800 800 0 0

* tabelul reprezintă o ordonare a companiilor din sectorul de activitate după cifra de afaceri aferentă anului anterior, nu este un top după rating financiar.

Companie Poziție
sector
Cifra de afaceri Profit brut /
Pierdere
Total capitaluri Total active Creanțe Total
datorii
DANSEL SRL 1 2 511 496 202 878 351 416 991 216 59 606 639 867
GERA SRL 2 455 507 44 146 846 002 857 137 3 487 11 135
VIOPRED SRL 3 247 762 -50 123 -307 009 284 211 30 427 592 225
MAV IMPEX SRL 4 229 293 -34 227 -90 978 300 099 0 391 077
ALIADI FLOR SRL 5 146 861 34 744 133 915 140 491 0 6 576
ALIMSERV A & E SRL 6 143 618 4 424 10 568 27 019 0 16 451
ITACOM SRL 7 96 325 -43 367 -239 889 78 177 0 318 066
ADRIGA CONCRET NICOM SRL 8 43 325 9 271 40 682 41 777 0 1 095
VALEN-COM SRL 9 30 538 2 052 24 799 26 625 227 1 826
VALUCOR SRL 10 23 578 8 662 -4 812 38 967 1 560 43 779
LIDIA-BAR SRL 16 3 349 -11 375 -46 374 20 319 12 66 693
ANDA ROBINGO ACTIV SRL 17 0 0 200 200 0 0
FILIP SRL 18 0 0 0 0 0 0

* tabelul reprezintă o ordonare a companiilor din sectorul de activitate după cifra de afaceri aferentă anului anterior, nu este un top după rating financiar.