| Denumire partener | Procese | Datorii | Insolvență | CIP | ReCom | Grup Firme | Analiză Financiară |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
FOCUS ACTIV DISTRIBUTION SRL CUI: 30624022 Nr. înregistrare: J2012010130408 CAEN: 4676 - Comert cu ridicata al altor produse intermediare Adresa: Bucuresti Sectorul 2, Sos. Pantelimon, Nr. 18, CAMERA 1, Bloc 5A, Scara 1, Etaj 4, Apartament 19, Cod postal 21631 |
Rapoarte avansate din surse interogate în timp realFOCUS ACTIV DISTRIBUTION SRL este o companie având codul fiscal 30624022. Conform datelor financiare din anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 19 793 711 RON și un profit net de 1 407 680 RON. În același an, compania a avut un număr mediu de 19 angajați. Aplicația vă oferă informații extinse în rapoartele avansate din surse interogate în timp real: procese (Ministerul Justiției), insolvență (Registrul Comerțului), Centrala incidentelor de plăți (BNR), datorii la stat (ANAF), certificat constatator (Registrul Comerțului) și informații despre firmele asociaților. |
||||||
| Puncte tari | Puncte slabe |
|---|---|
![]() Analiza datelorPentru a vă oferi posibilitatea de a lua decizii rapide, aplicația realizeaza o analiză automată a informațiilor preluate în timp real și afișează avantaje, probleme dar și indidcatori de risc major pentru firma verificată. |
|
Riscuri și acțiuni
Știm că identificarea unei probleme reprezintă doar primul pas. De aceea, aplicația Topchecks afișează informații suplimentare referitoare la indicatorii de risc major ai firmei verificate.
| Reprezentare grafică cifră de afaceri FOCUS ACTIV DISTRIBUTION SRL |
|---|
|
|
| Reprezentare grafică profit net FOCUS ACTIV DISTRIBUTION SRL |
|---|
|
|
| An | Cifra de afaceri | % | Datorii | Venituri | Profit net / Pierdere neta |
Active imobilizate | Active circulante | Salariati | Disp. banesti | Capitaluri | Capital Social |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19 793 711 | 29% | 3 767 844 | 19 805 030 | 1 407 680 | 1 195 467 | 5 362 763 | 19 | 2 009 671 | 2 833 816 | 400 |
| 2024 | 15 289 986 | 37% | 2 865 133 | 15 291 760 | 1 434 253 | 1 016 817 | 4 632 973 | 18 | 930 522 | 2 845 350 | 400 |
| 2023 | 11 134 225 | 37% | 2 037 618 | 11 138 494 | 1 210 911 | 281 211 | 3 089 263 | 14 | 303 687 | 1 419 694 | 400 |
| 2022 | 8 108 341 | 82% | 1 751 852 | 8 156 812 | 1 449 288 | 180 446 | 2 972 542 | 6 | 270 830 | 1 449 768 | 400 |
| 2021 | 4 456 208 | 126% | 879 093 | 4 456 550 | 967 806 | 119 401 | 1 989 118 | 2 | 490 067 | 1 229 426 | 400 |
| 2020 | 1 969 874 | 19% | 242 164 | 1 976 279 | 417 148 | 146 155 | 645 734 | 2 | 299 530 | 400 | 400 |
| 2019 | 1 652 621 | 28% | 271 029 | 1 652 718 | 310 540 | 116 362 | 520 728 | 2 | 155 435 | 366 061 | 200 |
| 2018 | 1 288 543 | 102% | 126 429 | 1 288 729 | 255 281 | 75 194 | 305 566 | 2 | 100 190 | 255 521 | 200 |
| 2017 | 637 412 | 79% | 80 525 | 637 688 | 65 587 | 29 958 | 172 638 | 2 | 81 465 | 122 071 | 200 |
| 2016 | 355 833 | 64% | 35 214 | 355 833 | 20 260 | 28 315 | 81 693 | 2 | 16 148 | 76 744 | 200 |
| 2015 | 216 772 | 152% | 8 395 | 216 775 | 36 667 | 2 500 | 62 379 | 2 | 45 293 | 56 484 | 200 |
| 2014 | 85 940 | -1% | 2 582 | 85 941 | -273 | 0 | 22 399 | 2 | 15 965 | 19 817 | 200 |
| 2013 | 87 041 | 587% | 3 121 | 87 042 | 21 346 | 0 | 23 211 | 0 | 19 524 | 20 090 | 200 |
| 2012 | 12 663 | 3 300 | 12 663 | -1 456 | 0 | 2 044 | 0 | 102 | -1 256 | 200 |
| Companie | Poziție sector |
Cifra de afaceri | Profit brut / Pierdere |
Total capitaluri | Total active | Creanțe | Total datorii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AECTRA PLASTICS S.R.L. | 1 | 236 698 251 | 3 948 021 | 44 965 825 | 123 445 707 | 70 804 432 | 77 724 251 |
| ALBIS PLASTIC SRL | 2 | 217 441 813 | 11 324 925 | 57 289 536 | 77 842 450 | 41 087 765 | 19 549 327 |
| KASAKROM CHEMICALS SRL | 3 | 193 664 698 | 2 590 054 | 12 677 006 | 46 168 726 | 34 329 520 | 33 523 259 |
| EUROPAPIER ROMANIA SRL | 4 | 158 639 190 | 2 981 492 | 39 060 211 | 53 699 880 | 30 039 543 | 14 723 949 |
| ANTALIS SA | 5 | 114 685 185 | -3 174 772 | 56 076 831 | 67 092 023 | 37 618 673 | 11 800 140 |
| MEDITERANA IMPORT EXPORT SRL | 6 | 114 399 815 | 7 864 106 | 15 408 198 | 61 930 187 | 18 726 418 | 47 307 849 |
| PAPYRUS ROMANIA SRL | 7 | 100 974 877 | -1 591 071 | 5 907 718 | 30 892 205 | 15 783 997 | 25 025 522 |
| MERT SA | 8 | 92 327 702 | 26 165 211 | 45 844 533 | 110 607 483 | 20 292 345 | 63 782 561 |
| RESINEX ROMANIA SRL | 9 | 87 073 740 | 677 491 | 4 226 038 | 5 048 196 | 1 588 697 | 863 513 |
| PRINTMAN SRL | 10 | 84 515 676 | 5 256 954 | 21 272 941 | 44 129 613 | 24 839 042 | 23 537 659 |
| FOCUS ACTIV DISTRIBUTION SRL | 34 | 15 289 986 | 1 671 894 | 2 845 350 | 5 649 790 | 1 715 047 | 2 865 133 |
| GABYDOR IMPEX 93 SRL | 536 | 0 | -654 | -20 757 | 2 432 | 2 023 | 23 189 |
| MOGHIMOTO PRODEXIM SRL | 537 | 0 | 0 | 821 883 | 1 069 102 | 21 264 | 247 219 |
| ACCORD EXIM SA | 538 | 0 | -20 223 | 97 403 | 2 208 794 | 1 872 465 | 2 111 391 |
* tabelul reprezintă o ordonare a companiilor din sectorul de activitate după cifra de afaceri aferentă anului anterior, nu este un top după rating financiar.
| Companie | Poziție sector |
Cifra de afaceri | Profit brut / Pierdere |
Total capitaluri | Total active | Creanțe | Total datorii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| KASAKROM CHEMICALS SRL | 1 | 193 664 698 | 2 590 054 | 12 677 006 | 46 168 726 | 34 329 520 | 33 523 259 |
| ANTALIS SA | 2 | 114 685 185 | -3 174 772 | 56 076 831 | 67 092 023 | 37 618 673 | 11 800 140 |
| MEDITERANA IMPORT EXPORT SRL | 3 | 114 399 815 | 7 864 106 | 15 408 198 | 61 930 187 | 18 726 418 | 47 307 849 |
| PAPYRUS ROMANIA SRL | 4 | 100 974 877 | -1 591 071 | 5 907 718 | 30 892 205 | 15 783 997 | 25 025 522 |
| RESINEX ROMANIA SRL | 5 | 87 073 740 | 677 491 | 4 226 038 | 5 048 196 | 1 588 697 | 863 513 |
| PRINTMAN SRL | 6 | 84 515 676 | 5 256 954 | 21 272 941 | 44 129 613 | 24 839 042 | 23 537 659 |
| ULTRAPOLYMERS SRL | 7 | 34 631 222 | 293 523 | 1 403 850 | 2 112 350 | 1 687 257 | 714 569 |
| UNIVERSAL MEDICAL SRL | 8 | 33 689 999 | 11 591 205 | 9 732 176 | 23 554 514 | 10 152 187 | 13 822 605 |
| GLASS-CO INDUSTRIES SRL | 9 | 31 730 565 | 1 513 245 | 15 387 301 | 20 932 524 | 5 476 924 | 5 629 740 |
| P.A.R. POLYMERS SRL | 10 | 23 896 271 | 520 550 | 761 015 | 4 868 447 | 4 456 667 | 4 111 032 |
| FOCUS ACTIV DISTRIBUTION SRL | 13 | 15 289 986 | 1 671 894 | 2 845 350 | 5 649 790 | 1 715 047 | 2 865 133 |
| GABYDOR IMPEX 93 SRL | 103 | 0 | -654 | -20 757 | 2 432 | 2 023 | 23 189 |
| MOGHIMOTO PRODEXIM SRL | 104 | 0 | 0 | 821 883 | 1 069 102 | 21 264 | 247 219 |
| ACCORD EXIM SA | 105 | 0 | -20 223 | 97 403 | 2 208 794 | 1 872 465 | 2 111 391 |
* tabelul reprezintă o ordonare a companiilor din sectorul de activitate după cifra de afaceri aferentă anului anterior, nu este un top după rating financiar.