Data verificării: 05.11.2026
Legendă: fără incidente cu incidente

Testați gratuit aplicația Topchecks timp de 7 zile

Creați-vă un cont în aplicație și timp de 7 zile aveți acces gratuit la funcțiile de verificare și monitorizare
și obțineți informații importante referitoare la starea partenerilor dvs. de afaceri.
Denumire partener Procese Datorii Insolvență CIP ReCom Grup Firme Analiză Financiară
DATA CORE SYSTEMS SRL
CUI: 30366560
Nr. înregistrare: J2012007443401
CAEN: 6209 - Alte activitati de servicii privind tehnologia informatiei
Adresa: Bucuresti Sectorul 1, Str. HORIA MACELARIU, Nr. 83, , Scara B, Etaj 7, Apartament 101
Telefon: 0372********

Rapoarte avansate din surse interogate în timp real

DATA CORE SYSTEMS SRL este o companie înregistrată în județul Bucuresti, având codul fiscal 30366560.

Conform datelor financiare din anul 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 70 294 349 RON și un profit net de 2 092 999 RON.

În același an, compania a avut un număr mediu de 34 angajați.

Aplicația vă oferă informații extinse în rapoartele avansate din surse interogate în timp real: procese (Ministerul Justiției), insolvență (Registrul Comerțului), Centrala incidentelor de plăți (BNR), datorii la stat (ANAF), certificat constatator (Registrul Comerțului) și informații despre firmele asociaților.

Puncte tari Puncte slabe

Analiza datelor

Pentru a vă oferi posibilitatea de a lua decizii rapide, aplicația realizeaza o analiză automată a informațiilor preluate în timp real și afișează avantaje, probleme dar și indidcatori de risc major pentru firma verificată.

Riscuri și acțiuni

Știm că identificarea unei probleme reprezintă doar primul pas. De aceea, aplicația Topchecks afișează informații suplimentare referitoare la indicatorii de risc major ai firmei verificate.

Reprezentare grafică cifră de afaceri DATA CORE SYSTEMS SRL
Reprezentare grafică profit net DATA CORE SYSTEMS SRL

Indicatori financiari DATA CORE SYSTEMS SRL

An Cifra de afaceri % Datorii Venituri Profit net /
Pierdere neta
Active imobilizate Active circulante Salariati Disp. banesti Capitaluri Capital Social
2024 70 294 349 137% 39 890 077 70 990 429 2 092 999 1 516 095 41 661 110 34 2 655 062 3 212 751 4 600
2023 29 697 103 -12% 13 935 958 30 094 786 171 366 2 835 773 12 973 109 29 2 368 032 1 663 230 4 600
2022 33 557 223 35% 16 112 313 33 824 084 1 273 919 1 720 222 16 912 823 0 3 199 991 2 578 861 4 600
2021 24 768 664 37% 11 635 231 24 807 167 1 770 098 1 565 025 13 900 581 15 1 859 070 3 725 994 4 600
2020 18 081 213 3% 8 776 597 18 098 177 1 377 842 1 326 134 9 932 674 12 2 081 994 2 482 211 4 600
2019 17 504 149 1% 5 081 777 17 702 182 316 022 992 525 5 456 780 8 464 214 1 367 528 4 600
2018 17 278 772 39% 10 009 678 17 452 088 709 896 1 107 637 10 479 862 7 1 896 442 1 577 821 4 600
2017 12 447 920 68% 6 213 839 12 069 219 1 115 106 1 602 664 5 731 732 5 1 924 665 1 120 557 4 600
2016 7 418 800 6% 6 522 831 7 146 757 516 062 1 133 767 5 909 704 3 53 965 520 640 4 000
2015 7 025 312 173% 4 793 695 8 015 827 295 526 276 992 4 839 555 2 575 179 330 894 4 000
2014 2 572 158 60% 5 170 137 2 592 566 31 328 321 582 4 880 123 2 16 540 31 568 200
2013 1 606 031 634% 1 198 266 1 714 724 32 009 242 680 1 183 620 2 13 656 45 217 200
2012 218 933 84 542 219 055 13 008 138 786 40 615 0 9 147 13 208 200

Clasament naţional CAEN 6209 după cifra de afaceri aferentă anului 2024

Companie Poziție
sector
Cifra de afaceri Profit brut /
Pierdere
Total capitaluri Total active Creanțe Total
datorii
STEFANINI ROMANIA SRL 1 359 327 793 10 566 230 56 430 276 142 249 867 115 391 375 66 048 995
NET BRINEL SA 2 282 358 159 8 366 414 16 102 074 88 844 517 40 357 342 64 939 865
KAPSCH SRL 3 230 062 250 8 151 992 17 694 860 123 975 775 101 039 482 97 558 331
MEDIAPOST HIT MAIL SA 4 178 075 863 5 528 830 46 024 873 65 121 858 41 301 037 14 233 056
BOOSTEROID GAMES S.R.L. 5 175 345 075 -8 423 213 -937 523 491 322 431 450 014 574 492 260 170
AMAZON WEB SERVICES EMEA SARL LUXEMBURG SUCURSALA BUCURESTI 6 166 968 509 460 795 4 003 465 44 793 094 44 793 094 31 718 222
SCC SERVICES ROMANIA SRL 7 154 501 879 1 379 509 22 554 458 41 198 357 23 284 775 14 907 842
INTRAROM SA 8 142 223 970 58 303 48 373 367 294 010 294 145 065 765 239 821 283
M247 EUROPE SRL 9 125 558 153 33 433 497 75 137 316 122 096 960 97 963 499 34 952 641
CERTSIGN SA 10 110 560 732 17 654 142 18 269 766 74 992 167 12 651 234 17 329 669
DATA CORE SYSTEMS SRL 17 70 294 349 2 481 258 3 212 751 43 177 205 39 006 048 39 890 077
SADO ALINA IMPEX SRL 2756 0 -16 876 -4 468 208 935 72 665 213 403
MICROUSER SRL 2757 0 -11 624 -715 015 3 314 2 016 718 329
2758 0 -14 614 64 491 72 927 3 679 8 436

* tabelul reprezintă o ordonare a companiilor din sectorul de activitate după cifra de afaceri aferentă anului anterior, nu este un top după rating financiar.

Companie Poziție
sector
Cifra de afaceri Profit brut /
Pierdere
Total capitaluri Total active Creanțe Total
datorii
STEFANINI ROMANIA SRL 1 359 327 793 10 566 230 56 430 276 142 249 867 115 391 375 66 048 995
KAPSCH SRL 2 230 062 250 8 151 992 17 694 860 123 975 775 101 039 482 97 558 331
MEDIAPOST HIT MAIL SA 3 178 075 863 5 528 830 46 024 873 65 121 858 41 301 037 14 233 056
BOOSTEROID GAMES S.R.L. 4 175 345 075 -8 423 213 -937 523 491 322 431 450 014 574 492 260 170
AMAZON WEB SERVICES EMEA SARL LUXEMBURG SUCURSALA BUCURESTI 5 166 968 509 460 795 4 003 465 44 793 094 44 793 094 31 718 222
INTRAROM SA 6 142 223 970 58 303 48 373 367 294 010 294 145 065 765 239 821 283
M247 EUROPE SRL 7 125 558 153 33 433 497 75 137 316 122 096 960 97 963 499 34 952 641
CERTSIGN SA 8 110 560 732 17 654 142 18 269 766 74 992 167 12 651 234 17 329 669
TEADS STUDIO SRL 9 107 489 770 23 294 619 29 514 918 41 869 690 27 845 160 12 317 762
FOTONATION SRL 10 91 595 214 4 834 768 11 340 450 32 777 186 24 044 251 22 445 662
DATA CORE SYSTEMS SRL 11 70 294 349 2 481 258 3 212 751 43 177 205 39 006 048 39 890 077
FINCONSULT SRL 693 0 0 247 429 0 182
SADO ALINA IMPEX SRL 694 0 -16 876 -4 468 208 935 72 665 213 403
MICROUSER SRL 695 0 -11 624 -715 015 3 314 2 016 718 329

* tabelul reprezintă o ordonare a companiilor din sectorul de activitate după cifra de afaceri aferentă anului anterior, nu este un top după rating financiar.