| Denumire partener | Procese | Datorii | Insolvență | CIP | ReCom | Grup Firme | Analiză Financiară |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
MONLAN DACIA SRL CUI: 23593012 Nr. înregistrare: J2008005620401 CAEN: 6820 - inchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau Adresa: Bucuresti Sectorul 3, Drumul MALU MIERII, Nr. 40, MANSARDA, CAMERA 1, BIROUL 3, Apartament 21, Cod postal 32319 Telefon: 0212****** |
Rapoarte avansate din surse interogate în timp realMONLAN DACIA SRL este o companie înregistrată în județul Bucuresti, având codul fiscal 23593012. Conform datelor financiare din anul 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 1 129 013 RON și un profit net de 634 266 RON. Aplicația vă oferă informații extinse în rapoartele avansate din surse interogate în timp real: procese (Ministerul Justiției), insolvență (Registrul Comerțului), Centrala incidentelor de plăți (BNR), datorii la stat (ANAF), certificat constatator (Registrul Comerțului) și informații despre firmele asociaților. |
||||||
| Puncte tari | Puncte slabe |
|---|---|
![]() Analiza datelorPentru a vă oferi posibilitatea de a lua decizii rapide, aplicația realizeaza o analiză automată a informațiilor preluate în timp real și afișează avantaje, probleme dar și indidcatori de risc major pentru firma verificată. |
|
Riscuri și acțiuni
Știm că identificarea unei probleme reprezintă doar primul pas. De aceea, aplicația Topchecks afișează informații suplimentare referitoare la indicatorii de risc major ai firmei verificate.
| Reprezentare grafică cifră de afaceri MONLAN DACIA SRL |
|---|
|
|
| Reprezentare grafică profit net MONLAN DACIA SRL |
|---|
|
|
| An | Cifra de afaceri | % | Datorii | Venituri | Profit net / Pierdere neta |
Active imobilizate | Active circulante | Salariati | Disp. banesti | Capitaluri | Capital Social |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1 129 013 | 18% | 3 004 021 | 1 132 502 | 634 266 | 2 553 943 | 299 526 | 0 | 126 467 | -148 233 | 185 000 |
| 2022 | 960 213 | 2% | 4 169 946 | 964 568 | 308 640 | 2 845 100 | 110 745 | 0 | 50 890 | -1 211 807 | 185 000 |
| 2021 | 938 754 | 11% | 4 748 834 | 938 762 | 239 714 | 2 990 679 | 235 361 | 0 | 121 894 | -1 520 447 | 185 000 |
| 2020 | 845 699 | 4% | 4 997 643 | 845 706 | 215 544 | 3 136 258 | 98 879 | 0 | 81 590 | -1 760 161 | 185 000 |
| 2019 | 816 347 | 8% | 5 316 588 | 846 151 | 55 549 | 3 281 837 | 56 723 | 0 | 18 659 | -1 975 705 | 185 000 |
| 2018 | 757 598 | -0% | 5 516 798 | 767 102 | 232 384 | 3 427 416 | 55 864 | 0 | 40 815 | -2 031 254 | 185 000 |
| 2017 | 760 797 | 4% | 5 968 898 | 810 569 | 47 599 | 3 652 234 | 50 695 | 0 | 25 422 | -2 263 638 | 185 000 |
| 2016 | 732 090 | -2% | 6 250 117 | 732 092 | 130 637 | 3 892 900 | 43 716 | 0 | 14 222 | -2 311 237 | 185 000 |
| 2015 | 750 758 | -12% | 6 628 945 | 939 920 | 145 142 | 4 133 566 | 51 250 | 0 | 34 434 | -2 441 874 | 185 000 |
| 2014 | 849 457 | 26% | 7 349 257 | 1 009 385 | 359 763 | 4 374 232 | 385 761 | 0 | 89 018 | -2 587 016 | 185 000 |
| 2013 | 675 937 | 165% | 7 836 908 | 702 559 | 126 992 | 4 587 650 | 299 633 | 0 | 88 722 | -2 946 779 | 185 000 |
| 2012 | 254 933 | 345 176 | 464 565 | -283 348 | 4 740 413 | 1 342 242 | 0 | 29 328 | -3 117 499 | 185 000 |
| Companie | Poziție sector |
Cifra de afaceri | Profit brut / Pierdere |
Total capitaluri | Total active | Creanțe | Total datorii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LIDL ROMANIA SCS | 1 | 614 926 607 | 75 282 590 | 2 774 031 512 | 6 870 350 069 | 67 581 246 | 4 084 885 635 |
| COTROCENI PARK SA | 2 | 300 968 168 | -31 278 580 | 3 082 192 552 | 4 605 923 717 | 54 040 220 | 1 523 915 692 |
| BANEASA DEVELOPMENTS SRL | 3 | 298 783 772 | 215 691 095 | 318 106 028 | 348 820 624 | 24 750 421 | 29 798 997 |
| CEETRUS ROMANIA S.R.L. | 4 | 219 558 844 | 32 872 133 | 760 114 498 | 1 204 283 143 | 86 978 526 | 460 392 188 |
| IULIUS MALL TIMISOARA SRL | 5 | 211 207 901 | 7 071 311 | 1 048 837 460 | 1 997 073 263 | 20 960 539 | 933 237 750 |
| NIRO INVESTMENT S.A. | 6 | 188 106 064 | 51 713 462 | 1 367 820 572 | 2 111 861 672 | 413 591 203 | 658 532 861 |
| PALAS 1 SRL | 7 | 180 882 659 | 31 676 880 | 274 040 514 | 1 035 736 943 | 23 665 744 | 693 071 843 |
| MEGA MALL BUCURESTI SRL | 8 | 180 205 825 | -22 155 245 | 403 570 306 | 1 761 417 747 | 19 482 498 | 1 353 716 252 |
| ADVANCED RETAIL SYSTEM S.A. | 9 | 166 335 723 | 4 823 203 | 12 219 098 | 101 609 750 | 25 551 110 | 92 792 806 |
| TECVIVO S.R.L. | 10 | 151 410 948 | 110 335 | 39 285 068 | 72 295 965 | 12 678 115 | 33 883 491 |
| MONLAN DACIA SRL | 2252 | 1 129 013 | 634 266 | -148 233 | 2 853 469 | 173 059 | 3 004 021 |
| LIPSCA SA | 15327 | 0 | -3 248 | 1 078 702 | 1 946 915 | 1 562 139 | 868 339 |
| 15328 | 0 | -1 133 | -1 133 | 0 | 0 | 1 133 | |
| MARIA & ANA MANAGEMENT SRL | 15329 | -8 465 | -119 520 | 407 016 | 481 180 | 24 559 | 74 164 |
* tabelul reprezintă o ordonare a companiilor din sectorul de activitate după cifra de afaceri aferentă anului anterior, nu este un top după rating financiar.
| Companie | Poziție sector |
Cifra de afaceri | Profit brut / Pierdere |
Total capitaluri | Total active | Creanțe | Total datorii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| COTROCENI PARK SA | 1 | 300 968 168 | -31 278 580 | 3 082 192 552 | 4 605 923 717 | 54 040 220 | 1 523 915 692 |
| BANEASA DEVELOPMENTS SRL | 2 | 298 783 772 | 215 691 095 | 318 106 028 | 348 820 624 | 24 750 421 | 29 798 997 |
| CEETRUS ROMANIA S.R.L. | 3 | 219 558 844 | 32 872 133 | 760 114 498 | 1 204 283 143 | 86 978 526 | 460 392 188 |
| NIRO INVESTMENT S.A. | 4 | 188 106 064 | 51 713 462 | 1 367 820 572 | 2 111 861 672 | 413 591 203 | 658 532 861 |
| MEGA MALL BUCURESTI SRL | 5 | 180 205 825 | -22 155 245 | 403 570 306 | 1 761 417 747 | 19 482 498 | 1 353 716 252 |
| ADVANCED RETAIL SYSTEM S.A. | 6 | 166 335 723 | 4 823 203 | 12 219 098 | 101 609 750 | 25 551 110 | 92 792 806 |
| CONSTANTA SHOPPING CITY S.R.L. | 7 | 149 076 006 | 31 930 715 | 226 155 176 | 436 536 638 | 22 277 634 | 201 041 550 |
| BUCURESTI MALL DEVELOPMENT AND MANAGEMENT SRL | 8 | 139 057 231 | 377 804 | 533 492 989 | 953 664 598 | 39 697 425 | 429 956 409 |
| PROMENADA MALL BUCURESTI S.R.L. | 9 | 121 218 836 | 16 147 247 | 775 177 952 | 1 742 638 904 | 12 986 252 | 964 885 313 |
| NETRON INVESTMENT SRL | 10 | 115 017 713 | 6 419 692 | 439 166 887 | 1 064 325 490 | 23 498 210 | 617 026 846 |
| MONLAN DACIA SRL | 781 | 1 129 013 | 634 266 | -148 233 | 2 853 469 | 173 059 | 3 004 021 |
| BIT SA | 3167 | 0 | 461 901 | 1 113 272 | 21 884 214 | 20 400 754 | 468 232 |
| HERASTRAU SA | 3168 | 0 | -68 974 | 41 158 524 | 41 580 511 | 352 100 | 421 987 |
| LIPSCA SA | 3169 | 0 | -3 248 | 1 078 702 | 1 946 915 | 1 562 139 | 868 339 |
* tabelul reprezintă o ordonare a companiilor din sectorul de activitate după cifra de afaceri aferentă anului anterior, nu este un top după rating financiar.