| Denumire partener | Procese | Datorii | Insolvență | CIP | ReCom | Grup Firme | Analiză Financiară |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
UNIQA ASIGURARI SA CUI: 1813613 Nr. înregistrare: J2004013092409 Adresa: Bucuresti Sectorul 1, Str. NICOLAE CARAMFIL, Nr. 25, parter si etajele 3-4 |
Rapoarte avansate din surse interogate în timp realUNIQA ASIGURARI SA este o companie înregistrată în județul Bucuresti, având codul fiscal 1813613. În același an, compania a avut un număr mediu de 597532769 angajați. Aplicația vă oferă informații extinse în rapoartele avansate din surse interogate în timp real: procese (Ministerul Justiției), insolvență (Registrul Comerțului), Centrala incidentelor de plăți (BNR), datorii la stat (ANAF), certificat constatator (Registrul Comerțului) și informații despre firmele asociaților. |
||||||
| Puncte tari | Puncte slabe |
|---|---|
![]() Analiza datelorPentru a vă oferi posibilitatea de a lua decizii rapide, aplicația realizeaza o analiză automată a informațiilor preluate în timp real și afișează avantaje, probleme dar și indidcatori de risc major pentru firma verificată. |
|
Riscuri și acțiuni
Știm că identificarea unei probleme reprezintă doar primul pas. De aceea, aplicația Topchecks afișează informații suplimentare referitoare la indicatorii de risc major ai firmei verificate.
| Reprezentare grafică cifră de afaceri UNIQA ASIGURARI SA |
|---|
|
|
| Reprezentare grafică profit net UNIQA ASIGURARI SA |
|---|
|
|
| An | Cifra de afaceri | % | Datorii | Venituri | Profit net / Pierdere neta |
Active imobilizate | Active circulante | Salariati | Disp. banesti | Capitaluri | Capital Social |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 451 034 266 | 0 | -647 197 213 | 0 | 0 | 597 532 769 | 2 958 282 | 0 | 306 024 455 | |
| 2023 | 0 | 74 032 519 | 636 132 096 | 26 178 455 | 0 | 0 | 537 | 48 383 824 | 0 | 323 800 600 | |
| 2022 | 0 | 63 383 658 | 622 193 363 | 16 225 829 | 0 | 0 | 634 | 50 812 023 | 0 | 323 800 600 | |
| 2021 | 0 | 53 453 054 | 652 640 051 | 16 584 819 | 0 | 0 | 677 | 44 417 530 | 0 | 323 800 600 | |
| 2020 | 0 | 56 430 929 | 625 871 958 | 4 075 997 | 0 | 0 | 704 | 29 839 842 | 0 | 323 800 600 | |
| 2019 | 0 | 57 713 953 | 665 928 226 | 2 203 576 | 0 | 0 | 730 | 22 115 291 | 0 | 323 800 600 | |
| 2018 | 0 | 37 813 938 | 579 417 312 | -12 387 671 | 0 | 0 | 794 | 19 518 831 | 0 | 323 800 600 | |
| 2017 | 0 | 47 043 555 | 646 794 020 | 0 | 0 | 0 | 875 | 24 214 991 | 0 | 323 800 600 | |
| 2014 | 0 | 51 831 120 | 657 006 407 | -1 055 | 0 | 0 | 1 055 | 6 736 286 | 178 215 809 | 309 880 600 |
| Companie | Poziție sector |
Cifra de afaceri | Profit brut / Pierdere |
Total capitaluri | Total active | Creanțe | Total datorii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SELF ASIG - AGENT DE ASIGURARE SRL | 1 | 545 923 | 450 126 | 378 682 | 404 028 | 284 562 | 28 085 |
| SC STEODOR AGENT DE ASIGURARE S.R.L. | 2 | 456 634 | 208 498 | 174 806 | 700 173 | 4 773 | 525 367 |
| STAGIRA AGENT DE ASIGURARE SRL | 3 | 454 134 | 391 954 | 342 313 | 355 181 | 244 047 | 12 868 |
| BEST INSURANCE INTERMEDIERI IN ASIGURARI S.R.L. | 4 | 387 778 | 208 249 | 175 835 | 225 179 | 91 918 | 49 344 |
| MATEROM ASIGURARI S.R.L. | 5 | 278 877 | 230 857 | 353 238 | 367 637 | 239 507 | 14 399 |
| CLAMIT ASSESSMENT UNIT SRL | 6 | 264 258 | 118 069 | 115 666 | 124 263 | 73 714 | 8 597 |
| IMOBIL ALEX-GEO SRL | 7 | 216 040 | -74 682 | 34 985 | 125 392 | 56 583 | 90 407 |
| NOVAS-TRADING AGENT DE ASIGURARE SRL | 8 | 206 308 | 66 319 | 55 081 | 66 358 | 51 151 | 11 277 |
| 9 | 191 851 | 83 925 | 76 505 | 82 368 | 56 485 | 5 863 | |
| VIO PAD INVEST SRL | 10 | 178 833 | 60 100 | 230 283 | 239 639 | 3 766 | 9 356 |
| UNIQA ASIGURARI SA | 30 | 0 | -28 838 005 | 0 | 0 | 94 079 367 | 451 034 266 |
| NIMAR COMIMPEX SRL | 69 | 0 | 0 | -960 | 40 | 0 | 1 550 |
| ASIGURAREA ROMANEASCA - ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP SA | 70 | 0 | -95 421 856 | 0 | 0 | 394 800 344 | 2 841 231 573 |
| 71 | 0 | -2 309 539 | 0 | 0 | 3 092 859 | 60 900 117 |
* tabelul reprezintă o ordonare a companiilor din sectorul de activitate după cifra de afaceri aferentă anului anterior, nu este un top după rating financiar.
| Companie | Poziție sector |
Cifra de afaceri | Profit brut / Pierdere |
Total capitaluri | Total active | Creanțe | Total datorii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SELF ASIG - AGENT DE ASIGURARE SRL | 1 | 545 923 | 450 126 | 378 682 | 404 028 | 284 562 | 28 085 |
| BEST INSURANCE INTERMEDIERI IN ASIGURARI S.R.L. | 2 | 387 778 | 208 249 | 175 835 | 225 179 | 91 918 | 49 344 |
| AGENT ASIG. 2000 SRL | 3 | 16 117 | -4 618 | -9 303 | 3 762 | 0 | 13 065 |
| ATU AGENT DE ASIGURARE SRL | 4 | 11 081 | 10 831 | 9 343 | 20 673 | 2 977 | 11 330 |
| BIRDIE YAS INSURANCE LIMITED CHARLESTOWN NEVIS SUCURSALA BUCURESTI | 5 | 0 | -7 678 | -10 834 | 0 | 0 | 10 834 |
| AXERIA IARD SA LYON - SUCURSALA BUCURESTI | 6 | 0 | -25 663 194 | 0 | 0 | 790 749 838 | 1 117 408 159 |
| SOGESSUR S.A. PARIS - SUCURSALA BUCURESTI | 7 | 0 | -471 008 | 0 | 0 | 6 128 848 | 29 283 373 |
| ATRADIUS CREDITO Y CAUCION S.A. DE SEGUROS Y REASEGUROS, MADRID, SUCURSALA BUCURESTI | 8 | 0 | -1 027 012 | 0 | 0 | 6 434 612 | 35 992 879 |
| NN ASIGURARI S.A. | 9 | 0 | -2 477 492 | 0 | 0 | 11 565 042 | 20 618 854 |
| COLONNADE INSURANCE SA LUXEMBOURG- SUCURSALA BUCURESTI | 10 | 0 | -2 347 502 | 0 | 0 | 37 771 829 | 228 351 435 |
| ALLIANZ - TIRIAC ASIGURARI SA | 32 | 0 | -270 487 799 | 0 | 0 | 588 204 762 | 4 390 576 407 |
| NIMAR COMIMPEX SRL | 33 | 0 | 0 | -960 | 40 | 0 | 1 550 |
| ASIGURAREA ROMANEASCA - ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP SA | 34 | 0 | -95 421 856 | 0 | 0 | 394 800 344 | 2 841 231 573 |
* tabelul reprezintă o ordonare a companiilor din sectorul de activitate după cifra de afaceri aferentă anului anterior, nu este un top după rating financiar.